Paslanmaz | Çorum Bronz Mak. San. Tic. Ltd. Şti. | Çorum | Bronz | Makina

PASLANMAZ

Paslanmaz

Östenitikler içerisinde en iyi işlenebilirlik özelliğine sahip kalitedir. İşlenebilirlik kabiliyeti %78’lerdedir ve paslanmaz çeliğin otomatı olarak adlandırılır. Sülfür(S) eklentisi işlenebilirliğini arttırsa da, korozyon dayanımını düşürür(304’e göre düşüktür) ve şekillendirilme kabiliyetini zayıflatır, özellikle dik bükümlere uygun değildir. Sülfüre rağmen tokluk derecesi 304’le aynıdır.

Korozyon Dayanımı : Ilık ortamlarda korozyon dayanımı iyidir, ancak 304’e göre düşüktür sülfür(S) sebebiyle, sülfür eki yer yer aşınma oluşturur. Bu sebeple, deniz kenarlarında veya ilgili sektörlerde kullanılması tavsiye edilmez, çünkü sülfür malzemenin iç yapısında enine kesitlerde korozif aşınma oluşturur. 303 kalite normal koşullarda ve 60°C’nin üzerine çıkan sıcak sulu ortamlarda 304’ün gösterdiği oranlarda tepkime gösterir.

Isı Dayanımı : 303 aralıklı 760 °C’ye çıkan, sürekli olarak 870°C ısı olan ortamlarda iyi oksidasyon dayanımına sahiptir. Ancak 425–860 °C sıcaklık ortamında karbür çökelmesi oluşur.

TEKLİF TALEBİ

Teklif Formu