Pik | Çorum Bronz Mak. San. Tic. Ltd. Şti. | Çorum | Bronz | Makina

PİK / pig iron GG 25

Pik / pig iron GG 25

Tüm pik ve sfero döküm malzemelerimiz ithal olup sürekli döküm yöndeti ile üretilmektedir. Sürekli döküm yöntemi ile üretilen gri ve sfero dökme demir çubuklar 1960′lardan itibaren kullanılmaya başlanmış ve günümüze gelene kadar geçirdiği evreler sonunda bugün cam sanayinden otomotive, petrol rafinelerinden hidrolik parçalara, dişli imalatından genel makine parçalarına kadar geniş bir yelpazede kullanım alanı bulmuştur. Çok çeşitli avantajları ile beraber en önemli kullanım sebebi, üretim sürelerini ve takım aşınmalarından kaynaklanan masrafları en aza indirerek, sektöre ve kullanım yerlerine göre çeşitli oranlarda ekonomik olmasıdır.

Yapısı homojen, sıkı taneli ve eş sertliktedir. Mekanik mukavemeti yüksektir. Darbe ve aşınma direnci yüksektir. Talaşlı imalatı %50 zaman kazancı sağlar. Hidrolik ve pnömatik basınca karşı yüksek dayanıklılık gösterir.

Kesici takım ömrü daha uzundur Isıl ve mekanik şoklara karşı direnci yüksektir. Yüzey sertleştirme ısıl işlemi kolaydır. Model ücreti yoktur. Çeliğe göre %10 hafiftir. Stok maliyeti yoktur.

TEKLİF TALEBİ

Teklif Formu